پرش به محتوای اصلی

اخبار

افتتاح پروژه‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان فارسان

افتتاح پروژه‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات  در شهرستان فارسان
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت : به مناسبت دهه فجر پروژه‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعتباری بالغ بر 58 میلیارد ریال در شهرستان فارسان افتتاح و بهره برداری شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، بمناسبت ایام دهه فجر ، افتتاح پروژه های عمرانی شهرستان فارسان طی مراسمی با حضور الله کرم  نصیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار استان و با حضور مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار شد  .

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم ضمن تشریح این پروژه ها  اظهار کرد :  از مهمترین پروژه های افتتاح شده می توان به  پروژه تامین ارتباط جاده ای و تکمیل پوشش تلفن همراه در شهرها و روستاهای تابعه این شهرستان و ارتقا سایت‌های BTS اپراتورهای تلفن همراه اشاره کرد . وی تامین زیر ساخت های مناسب را از مطالبات مردمی عنوان  کرد و گفت :  اکثر روستاهای استان در سال های قبل انقلاب  فاقد هرگونه خط ارتباطی بودند که با تلاش‌های انجام شده امروزه  اکثر روستاها  استان دارای پوشش ارتباطی مناسب و دسترسی آن‌ها به اینترنت پرسرعت فراهم شده است. وی این خدمات را باعث رونق روستاها دانست و گفت: زیرساخت های ارتباطی ، پایه و اساس اصلی برای ارائه خدمات دیگر می‌باشد و بدون زیرساخت ارتباطی مناسب امکان ارائه بسیاری از خدمات دیگر در شهرها و روستا ها غیر ممکن است . که  با تأمین زیرساخت‌ها مناسب  می‌توان در کاهش شکاف دیجیتالی ، ارائه خدمات مالی و بانکی  ، تولید کسب و کار و حتی در عرضه و  فروش محصولات روستائیان و جذب گردشگری از این بستر استفاده و در رشد و شکوفایی روستاها قدم های مثبتی برداشت . وی همچنین ضمن تشریح فواید تامین زیر ساخت های ارتباطی در روستاها  تصریح کرد : با  ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی مناسب  می توان بسیاری از خدمات جدید در بستر این زیرساخت را در  روستاها ارائه کرد و از این طریق  در  ایجاد اشتغال و کسب و کارهای جدید درروستا و افزایش انگیزه ماندگاری جوانان در روستا  تلاش کرد .

 وی برنامه آتی  این اداره کل  را تأمین زیر ساخت های مورد نیاز استان و تامین  پوشش ارتباطی مناسب در  اکثر  روستاها و مناطق عشایری استان ذکر کرد و گفت :  با توجه به نیاز روستائیان به اینترنت پرسرعت اقداماتی در سطح استان در حال انجام بوده و با اجرای خط فیبرنوری به طول 300 کیلومتر در استان می‌توان زیرساخت‌های مورد نیاز جهت تکمیل پوشش ارتباطی و دسترسی به اینترنت پرسرعت در اکثر مناطق را تأمین کرد که مقدمات  این کار انجام شده و در سال آتی  شاهد دسترسی بسیاری از  روستاها به پوشش مناسب و اینترنت پرسرعت در سطح استان خواهیم بود.

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۵۰۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید