پرش به محتوای اصلی

اخبار

همزمان با دهه فجر 26 پروژه ارتباطی در شهرستان کیار افتتاح شد

همزمان با دهه فجر 26 پروژه ارتباطی در شهرستان کیار افتتاح شد
مدیرکل ارتباطات فناوری اطلاعات استان گفت: با افتتاح پروژه های ارتباطی در شهرستان کیار زیرساخت های لازم جهت افزایش پهنای باند و ارتقای سایت های مخابراتی اپراتورها فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهار محال و بختیاری 26طرح و پروژه های ارتباطی در شهرستان کیار با حضور علی کاظمی نماینده محترم شهرستان های فارسان – کوهرنگ ، اردل و کیار و همچنین با حضور مجید نظری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری  و مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری درشهرستان کیار افتتاح شد.

در این مراسم بلالی مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ، ضمن اشاره به ضرورت تأمین زیرساختهای مورد نیاز این شهرستان گفت: در این مراسم پروژه های مربوط به نوسازی و ارتقای سایتهای 3G 2G  4G اپراتورها و همچنین افزایش پهنای باند و توسعه زیرساخت های فیبرنوری با اعتباری بالغ بر 23میلیارد  و هشتصد و سی میلیون   ریال با حضور مردم و برخی از مسئولین  این شهرستان افتتاح شد. وی در حاشیه این مراسم در گفتگو با برخی ار رسانه ها اظهارکرد: اجرای طرح های  زیرساختی جهت تأمین پوشش ارتباطی مناسب در سطح استان  بسیار ضرورت داشته و با تلاشهای انجام شده ، سعی می شود کلیه این زیرساختهای مورد نیاز از طریق پروژه هاوی وب و همچنین با اجرای 300 کیلومتر فیبر روستایی درکلیه شهرستانهای استان فراهم شود تا در بستر این زیرساختها پوشش مناسب ارتباطی وامکان ارائه  اینترنت پرسرعت در مناطق مختلف  استان بخصوص در مناطق روستایی ، جاده ها و مناطق گردشگری استان تأمین شود.  وی زیرساختهای ارتباطی را شریانهای مهم استان اعلام کرد وگفت:  امروزه زیرساختهای ارتباطی بعنوان اصلی ترین زیرساخت های مورد نیاز در شهرها و روستا بوده  و با تأمین این زیرساختها امکان ارائه خدمات متنوع درکلیه حوزه های دیگر از جمله در حوزه مالی و بانکی  میسر می شود و می توان از این بستر در هوشمند سازی کشاورزی و طرح های دامپروری و کشاورزی در روستا به نحو مطلوب استفاده کرد  و میزان بهره وری و تولید را در روستا افزایش داد . وی تامین زیر ساختها را موجب  رشد و شکوفایی روستاها  و باعث  رشد درآمد و تولید در مناطق روستایی و کاهش مهاجرات ها اعلام کردند .

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۴
تعداد بازدید : ۴۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید