پرش به محتوای اصلی

اخبار

اعطای تسهیلات ارزان قیمت در ایجاد کسب و کارهای جدید در استان چهارمحال و بختیاری موثر است

اعطای تسهیلات ارزان قیمت در ایجاد کسب و کارهای جدید  در استان چهارمحال و بختیاری موثر است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت : کسب و کارهای نو پا نیاز به حمایت جدی داشته و این کسب و کارها می توانند در ایجاد اشتغال و افزایش تولید در استان نقش بسزایی ایفا کنند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، جلسه هم اندیشی بخشداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهرهای شهرستان کیار با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و فرماندار شهرستان کیار و جمعی از فعالان حوزه ICT  در فرمانداری این شهرستان  برگزار شد . مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه اظهار کرد : وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات با تامین منابع لازم و پرداخت تسهیلات از محل  وامهای  وجوه اداره شده به دنبال توسعه و حمایت از کسب و کار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است که  با بهره گیری از این تسهیلات می توان فرصتی را برای تحرک و خلاقیت در  اختیار جوانان و دانشجویان جهت ایجاد  اشتغال و کسب و کار  های جدید در رونق کشور قرار داد. وی ضمن تشویق فعالان حوزه فناوری اطلاعات جهت ثبت نام و بهره مندی از این تسهیلات تاکید کرد :  متقاضیان این تسهیلات  می توانند طرح های خود در حوزه های مختلف از جمله :  طرح های فناورانه، شرکت های تولید کننده، شرکت های نوپا، بازی های رایانه ای، سرمایه در گردش و شتاب دهنده های بومی مشخص و با ثبت شرکت در این حوزه نسبت به ثبت نام و بهره مندی از این تسهیلات ارزان قیمت اقدام کنند که قطعا  نتیجه استفاده از این تسهیلات می تواند  در روستاها باعث  هوشمند سازی روستاها، توسعه در حوزه کشاورزی، کسب و کار و اقتصاد شود .

وی اولویت این اداره کل را  خدمات رسانی و برقراری ارتباط مناسب و نیز ارائه اینترنت پرسرعت در روستاها دانست و تصریح کرد : . در حال حاضر 80 درصد از پروژه تامین اینترنت پر سرعت روستایی آماده  بهره برداری بوده که این اقدام می تواند در دسترسی روستائیان به اینترنت پر سرعت و دریافت خدمات جدید از طریق این  زیر ساخت  موثر واقع شود .  و از همین بستر سعی شده در روستاها برای سهولت و تسهیل دسترسی به گردش پولی و مالی دافتر باجه بانکی در روستاها توسط پست بانک ایجاد شود که در رضاتنمندی مردم بسیار تاثیر گذار بوده است .

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴
تعداد بازدید : ۳۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید