پرش به محتوای اصلی

اخبار

دوازده میلیارد تومان برای اجرای پروژه های شهرستان لردگان از محل اعتبارات (USO) هزینه شده است

دوازده میلیارد تومان برای اجرای پروژه های شهرستان لردگان از محل اعتبارات (USO) هزینه شده است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان لردگان گفت : با اجرای پروژه های حوزه ICT در شهرستان لردگان ، تعداد 10 سایت از اپراتورها و چهار مرکز مخابراتی و چهار روستا از زیر ساخت فیبر نوری برخوردار شدند .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان لردگان با حضور مرتضی بلالی مدیر کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و محمد خالدی نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد . در این جلسه  بلالی ،  ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ارتباطی شهرستان لردگان ، از بهره برداری و افتتاح بخشی از فیبر نوری روستایی در شهرستان لردگان به عنوان یکی از پروژه های حوزه ICT  خبر داد و اظهار کرد  : پروژه فیبر نوری روستایی که آذرماه سال گذشته در شهرستان لردگان آغاز شده است با پیگیری های انجام شده ،  بخشی از آن تکمیل و قابل بهره برداری است . وی تاکید کرد : تا کنون مبلغ دوازده میلیارد تومان جهت اجرای پروژه های شهرستان لردگان از محل اعتبارات توسعه زیرساخت های خدمات الکترونیک روستایی (USO ) هزینه شده و با اجرای این پروژه ضمن بهره مندی بسیاری از روستاها از زیر ساخت ارتباطی مناسب ،  امکان ارتقاء کیفیت  10 سایت تلفن همراه  و چهار مرکز مخابراتی از این زیر ساخت ، جهت ارائه خدمات نسل جدیدفراهم شده است .

خالدی  نماینده مردم شهرستان لردگان نیز در این  جلسه ، ضمن تقدیر و تشکر از پیگیری های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  ، اقدامات ارائه شده بخصوص در روستاهای این شهرستان را قابل توجه دانست و اظهار کرد : بسیاری از روستاهای این شهرستان در دو سال گذشته به اینترنت پر سرعت و زیر ساخت های  مناسب ارتباطی مجهز شده اند که این امر باعث رضایتمندی مردم  و تسهیل ارائه خدمات دیگر در این مناطق شده است . وی توسعه خدمات ارتباطی و تامین اعتبار جهت اجرای خط فیبر نوری را موجب توسعه خدمات در روستاها و بهره مندی بیشتر روستائیان از خدماتی مشابه خدمات ارائه شده در شهرها دانست که این امر می تواند میل به حضور جوانان در روستا را افزایش دهد  و می تواند نقش بسزایی در کاهش مهاجرتها به شهرها داشته باشد .

۳۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۵
تعداد بازدید : ۳۹۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید