پرش به محتوای اصلی

اخبار

پارک موضوعی فضا پایه در جهت توسعه گردشگری استان چهارمحال و بختیاری ایجاد می شود

پارک موضوعی فضا پایه در جهت توسعه گردشگری استان چهارمحال و بختیاری ایجاد می شود
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت : پارک نجوم وعلوم فضایی با همکاری سازمان فضایی ایران و سرمایه گذار بخش خصوصی با هدف توسعه گردشگری در شهرکرد راه اندازی می شود .

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، جلسه هماهنگی ایجاد پارک موضوعی فضاپایه در استان چهارمحال و بختیاری ،  در دفتر  مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران برگزار شد . در این جلسه  براری رئیس سازمان فضایی ایران گفت : یکی از اهداف این سازمان را  توسعه پارک های  فضا پایه در استان های دارای شرایط و اقلیم مناسب ذکر کرد  . وی جذابیت و نوآوری در طراحی سازه های فضا پایه  و دسترسی آسان و کم هزینه عموم به دستاوردهای علمی محققان را از بارزترین اهداف و  ویژگی‌های پارک نجوم و فضا اعلام کرد  و افزود : با بررسی های دقیق بعمل آمده  استان چهارمحال و بختیاری ظرفیت های لازم جهت احداث پارک فضایی و نجوم  را دارد که با هماهنگی بعمل آمده با سرمایه گذار  تلاش می شود در مراحل مختلف سازه هایی برای گردشگری در حوزه فضایی در مرکز این  استان و شهرستانهای دیگر  ایجاد شود .  وی با اشاره به اهمیت حضور سرمایه گذار در این بخش تاکید کرد : ورود سرمایه گذاران جدید می تواند جذابیت و رونق را در این  نوع گردشگری در سطح کشور و بویژه در استان چهارمحال و بختیاری افزایش دهد  وبا توجه به اینکه محل ها و پارک های فضایی در سطح کشور جوابگوی نیاز مردم در شناخت و دستیابی به  اطلاعات علم فضا کافی نمی باشد  ایجاد پارک های موضوعی در حوزه فضا را باعث  دسترسی راحت مردم و کسب اطلاعات مورد نیاز در حوزه علم فضا و نجوم دانست  و تاکید کرد :  این علم نیاز به معرفی بیشتر  داشته  و سعی می شود با توسعه پارک های فضایی و نجوم در سطح کشور بویژه در استان چهارمحال و بختیاری  اقداماتی در شناخت این علم و معرفی آن به نسل جدید و جوانان برداشته شود . وی ایجاد پارک گردشگری فضایی  و هزینه در این حوزه  را برای سرمایه گذاران بصرفه  دانست و اظهار کرد : این گردشگری مخاطبین زیادی داشته و اکثر عموم مردم شناخت کافی از علم فضایی و نجوم را ندارند  و دستیابی و شناخت این علم برای اکثر مردم جذاب بوده  و قطعا استقبال زیادی از این پارک ها خواهد شد   .

مرتضی بلالی ، مدیر کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز در این جلسه اظهار کرد : با توجه به شرایط و موقعیت  مساعد استان چهارمحال و بختیاری ، ایجاد  پارک موضوعی فضاپایه در  شهرکرد در سه فاز و مرحله به مرحله در یکی از پارک های شهرکرد انجام می شود . وی با اشاره به اینکه  موضوع گردشگری  از اولویت اصلی این استان  می باشد  استفاده از پتانسیل های این استان در حوزه گردشگری فضایی را ارزشمند و باعث رونق و افزایش آمار گردشگران ورودی به استان دانست  و تاکید کرد : ایجاد پارک نجوم در استان موجب جذب گردشگر از استانهای دیگر از جمله استان خوزستان و اصفهان  شده و سعی خواهد شد  زیرساخت های مناسب برای توسعه گردشگری فضا پایه و علم نجوم در استان با همکاری بخش خصوصی در شهرستانهای دیگر از جمله کوهرنگ نیز افزایش یابد .  وی با اشاره به جلسات مقدماتی برگزار شده افزود :  ایجاد این پارک  فضایی  با مشارکت بخش خصوصی و سازمان فضایی ایران در استان در حال نهایی شدن بوده   و مقرر شده است اطلاعات جامع و کاملی در حوزه گردشگری و رصد فضا به علاقمندان در این پارک  ارائه شود .

شایان ذکر است : این طرح در سه فاز  و با حمایت سرمایه گذار بخش خصوص در یکی از پارک های شهرکرد اجرایی می شود  که قطعا علم نجوم علاقمندان زیادی در بین دانش آموزان و دانشجویان داشته و ایجاد پارک نجوم در استان به شناسایی استعدادها در بین جوانان کمک شایانی می کند .

 

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳
تعداد بازدید : ۲۷۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید