پرش به محتوای اصلی

اخبار

نیازهای ارتباطی دهستان موگویی در استان چهارمحال و بختیاری برطرف می شود

نیازهای ارتباطی دهستان موگویی در استان چهارمحال و بختیاری برطرف می شود
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت : 17روستای دهستان موگویی نیاز به پوشش ارتباطی دارد که با تامین برق مورد نیاز و راه اندازی سایتهای جدید مشکلات ارتباطی در این منطقه محروم برطرف می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ، در جلسه ای با حضور علی کاظمی باباحیدری نماینده مردم شهرستان های کوهرنگ ، فارسان ، اردل و کیار در مجلس شورای اسلامی ، مشکلات زیرساختی و ارتباطی مناطق دهستان موگویی ،غار یخی چما ، منطقه سبزکوه و دهستان مشایخ بررسی شد . بلالی در این جلسه با اشاره به مشکلات دهستان موگویی و صعب العبور بودن این منطقه گفت : دهستان موگویی در شهرستان کوهرنگ یکی از صعب العبور ترین مناطق استان است و از جمله مشکلات این دهستان نداشتن برق و جاده دسترسی بوده و با اولین بارش زمستانی ارتباط جاده ای روستاهای این منطقه با شهرستان قطع می شود که تامین پوشش مناسب یکی از نیازهای اصلی این منطقه در مواقع بحرانی است که با اقدامات انجام شده پوشش ارتباطی این منطقه تامین می شود .  وی با اشاره به تلاشهای انجام شده در جهت بهبود وضعیت ارتباطی این منطقه افزود : 17 روستای دهستان موگویی نیازمند ارتقا سایت بوده که با تامین برق و ارتقاء این سایتها در این دهستان  مشکلات پوشش برطرف می شود . مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در خصوص تامین پوشش ارتباطی مناطق گردشگری در شهرستان کوهرنگ، فارسان ، اردل و کیار نیز تصریح کرد: با پیگیری های این اداره کل و تامین برق از سوی فرمانداری شهرستان کوهرنگ مشکلات پوشش منطقه غار یخی چما و دیگر مناطق گردشگری و عشایری از جمله سبزکوه  با سایت های جدید  برطرف می شود .

 نماینده مردم شهرستان های کوهرنگ ، فارسان ، اردل و کیار در مجلس شورای اسلامی  نیز در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات وزارت ارتباطات در راستای افزایش دسترسی مردم نقاط روستایی به اینترنت پرسرعت گفت: امیدواریم با برنامهریزیهای انجام شده تمام روستاهای استان از اینترنت پرسرعت بهرهمند شوند . وی با اشاره به جشن انار در منطقه دورک اناری شهرستان اردل و حضور گردشگران در این منطقه گفت : سالانه گردشگران زیادی برای این مراسم به این روستا می آیند و یکی از مناطق جاذب گردشگر محسوب می شود و داشتن زیرساخت ارتباطی مناسب از جمله نیازهای این منطقه است بوده و نیاز به بهبود پوشش فعلی می باشد .

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۴۰۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید