پرش به محتوای اصلی

اخبار

600کیلومتر فیبر نوری روستایی در استان چهارمحال و بختیاری اجرا می شود

600کیلومتر فیبر نوری روستایی در استان چهارمحال و بختیاری اجرا می شود
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال وبختیاری گفت :روستاهای سطح استان با جرای پروژه های فیبر نوری روستایی از محل اعتبارات طرح خدمات ضروری روستایی(USO) به شبکه ملی اطلاعات دسترسی و امکان ارائه خدمات الکترونیک در این روستاها افزایش می یابد .

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ، ضمن بیان مشکلات پیش رو در حفاری و اجرای پروژه فیبر نوری روستایی در جلسه ای که در دفتر مجید نظری معاون امور عمرانی استانداری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد اظهار کرد : استان چهارمحال و بختیاری اولین استانی است که پروژه فیبر نوری روستایی در آن اجرایی شده و علیرغم مشکلات متعدد در اجرای پروژه مذکور ، 355 کیلومتر از پروژه اجرا در مسیرهای روستایی اجرا شده است .  بلالی با اشاره به اینکه این پروژه ملی نیاز به تعامل و همکاری دستگاههای مختلف در استان است تصریح کرد  : اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در چندین جلسه پی در پی ، از نهادهای مرتبط با اجرای پروژه درخواست کرده است که نهایت همکاری را با اجرای پروژه فیبر نوری روستایی به عنوان یک پروژه ملی داشته باشند ، وی از دستگاه های متولی از جمله راهداری و حمل و نقل جاده ای ، منابع طبیعی ، فرمانداری و دهیاری ها درخواست کرد تا در اجرای پروژه همکاری کنند  ، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت : بدنبال اجرای  اولویت سوم پروژه که در حدود 300 کیلومتر است هستیم  تا در نهایت بعد از اتمام سه اولویت نزدیک به 600 کیلومتر فیبر نوری روستایی در روستاهای استان اجرا شود .

 نظری معاون امور عمرانی استانداری استان نیز در این جلسه ضمن تشکر از دستگاه هایی که با پیمانکار پروژه همکاری نمودند اظهار کردند : پیشرفت روستاهای استان در گرو همت مضاعف مسئولین استان می باشد ، توسعه روستاها و وجود خدمات ارتباطی مطلوب در روستاها ، باعث کاهش مهاجرت و مسافرتهای  روستائیان  به شهرها جهت انجام امور کوچک بانکی یا ارسال بسته های پستی و... می شود . و نیاز است کلیه دستگاهها جهت اجرای زیر ساخت های ارتباطی که باعث تسهیل ارائه خدمات مختلف در روستاها می شود همکاری لازم را داشته باشند .

۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۵۰
تعداد بازدید : ۲۷۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید