پرش به محتوای اصلی

اخبار

افتتاح نخستین جشنواره کارآفرینی دراستان چهارمحال و بختیاری

افتتاح نخستین جشنواره کارآفرینی دراستان چهارمحال و بختیاری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ازبرگزاری نخستین جشنواره کارآفرینی و پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی اظهار کرد: نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در 20 غرفه شامل تعاونی‌ها و مراکز آموزش علمی و کاربردی بوده و غرفه هایی نیز به دانشجویان و فعالان حوزه ICT اختصاص داده شده که نسبت به معرفی تولیدات خود در حوزه کارآفرینی وتولید اشتغال مولد در استان  بپردازند . بلالی تاکید کرد : اولین جشنواره کارآفرینی با هدف ترویج و تشویق فرهنگ ایده پردازی و خلاقیت  ، جمع آوری ایده های کسب و کار ، تشکیل بانک ایده ، شناسایی صاحبان ایده های نو و حمایت از ایده های برتراز سوی دانشگاه علمی کاربردی مرکز شهرکرد و با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  راه اندازی شده است . مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همچنین تاکید کرد  : دستیابی دانشجویان به مهارت های کارآفرینی به خودی خود محقق نمی شود و نیازمند فراهم نمودن بسترهاو حمایت همه جانبه از سوی دستگاه های مختلف در سطح  استان است  .  وی برگزاری مطلوب این جشنواره ها در حوزه اشتغال و کارآفرینی را یکی از مهم ترین راه های ایجاد مهارت های لازم و آشنایی با کسب و کارها  قبل از ایجاد کسب و کار  برای عموم مردم و فعالان حوزه ICT  در سطح کشور دانست و ارائه آموزش های لازم و حمایت از این افراد در این مسیرهای کارآفرین را باعث رشد و شکوفایی تولید و اشتغال اعلام کرد و آن را برای افزایش سطح تولید و استقلال و بی نیازی از واردات روشی مناسب دانست . فرید براتی رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان چهارمحال و بختیاری نیز در این افتتاحیه ،  با اشاره به اینکه کمپ کارآفرینی 5 روزه است  بیان کرد: سیاست دانشگاه جامع علمی و کاربردی برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنعت و تعاون است و دانشگاه با این گونه فعالیت‌ها می تواند بخشی از نیازهای جامعه را در حوزه تولید و اشتغال  برطرف کند. وی با اشاره به اقدامات انجام شده  از سوی دانشگاه علمی و کاربردی استان ، نگاه این دانشگاه را رفع مشکل اشتغال فارغ التحصیلان و بهبود وضعیت تولید و کسب و کار در کشور اعلام کرد  .

شایان ذکر است : در این جشنواره 121 طرح و ایده در حوزه کارآفرینی و توسعه اشتغال ارائه شده که 43 طرح و ایده مربوط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است .

۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰
تعداد بازدید : ۳۰۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید