پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیریت بهتر بحرانها با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان چهارمحال و بختیاری

مدیریت  بهتر بحرانها  با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان چهارمحال و بختیاری
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، تهیه و تولید نرم‌افزارهای کاربردی و شبیه ساز مدیریت بحران به شکل کاملا بومی را از جمله راهکارهای تقویت مدیریت بحران در زمان زلزله دانست .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال وبختیاری ، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه ای با موضوع مدیریت بحران که درسالن جلسات مدیریت بحران استان برگزار گردید ، ضمن ارائه برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه مذکور اظهار کرد : اجرای مانورهای زلزله و آموزش مهارت های ایمنی در برابر کاهش خطر پذیری بلایای طبیعی از جمله اقدامات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است که هرساله برگزار می شود . بلالی گفت : توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ‌ به روش‌های گوناگون و متنوع اعم از ماهواره‌ها و فیبر نوری در مدیریت  بهتر هر بحرانی نقش به سزایی دارد . بلالی تهیه و تولید نرم‌افزارهای کاربردی و شبیه ساز مدیریت بحران به شکل کاملا بومی را از جمله راهکارهای مدیریت بحران در زمان زلزله دانست و افزود : استفاده آزمایشی از نرم افزارهای شبیه سازی شده در مانورها می تواند به آمادگی در برابر وقوع بحران های طبیعی کمک نماید .

 مرتضی زمانپور مدیر کل  مدیریت بحران استان نیز از تهیه بیش از چهار هزار بروشور وتوزیع درمدارس استان خبر داد و افزود : ازجمله راهکارهای آمادگی در برابر بحران ها، اجرای مانور در شرایط کنترل شده بوده و از حاضرین در جلسه خواستار  آمادگی بیشتر و انجام مانورهایی جهت آمادگی  در برابر بحران های طبیعی از جمله سیل و زلزله شدند .

۱۶ دی ۱۳۹۸ ۱۸:۴۸
تعداد بازدید : ۲۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید