پرش به محتوای اصلی

اخبار

با اجرای دولت الکترونیک دسترسی مردم به خدمات مورد نیاز تسهیل می شود

با اجرای دولت الکترونیک دسترسی مردم به خدمات مورد نیاز تسهیل می شود
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری تسهیل دسترسی مردم به خدمات دولت را مهمترین هدف راه‌اندازی دولت الکترونیک دانست .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری که در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد  اظهار کرد :  توسعه دولت الکترونیک و استفاده از فناوری جدید  به‌منظور تسهیل دسترسی مردم به خدمات دولتی  از مزایای توسعه دولت الکترونیک  برای شهروندان و کسب‌و‌کارها در استان است . بلالی همچنین تاکید کرد  : هر کشور برای تبدیل‌شدن به یک دولت الکترونیک، باید بیش از هر چیزی روی مواردی مثل استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و به‌طور ویژه استفاده از اینترنت پر سرعت متمرکز باشد که در سال های گذشته با توجه به تامین زیر ساخت های مناسب و پوشش اینترنت پرسرعت روستاهای استان شاهد افزایش دسترسی مردم به خدمات مورد نیاز با استفاده از این فناوری ها شده است . وی با اشاره به اینکه شاخص توسعه‌ی دولت الکترونیک در استان سیری صعودی دارد اظهار کرد : کاهش هزینه های دولت ، صرفه جویی در وقت و انرژی ، کاهش فساد اداری و افزایش سطح آگاهی مردم و ایجاد اشتغال توسط بخش خصوصی از جمله مزایای توسعه دولت الکترونیک است . مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت : خدمات دولت الکترونیک در بخش های صنعت و تجارت ،سلامت و بهداشت ، رفاه و تامین اجتماعی ،محیط زیست ، منابع طبیعی وکشاورزی و... قابل اجرا و ارائه است .

اسماعیل غلامیان مدیر فناوری اطلاعات و دبیر توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی استان نیز در این جلسه اظهار کرد : دولت الکترونیکی یعنی شفافیت و دسترسی به اطلاعات و از آنجایی که امکان دستکاری اطلاعات در دولت الکترونیکی وجود ندارد بنابراین شفافیت ایجاد می شود و این خود گام نهادن در اجرای عدالت اجتماعی  است. وی غلامیان راه اندازی پنجره واحد خدمات ، استفاده از دیتا سنتر استانی و هوشمند سازی اداری را از برنامه های پیش رو برای توسعه دولت الکترونیک در سطح استان  دانست .

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۸
تعداد بازدید : ۳۰۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید