پرش به محتوای اصلی

اخبار

توسعه زیر ساخت های روستایی در 151 روستای استان چهارمحال و بختیاری

توسعه زیر ساخت های روستایی در 151 روستای استان چهارمحال و بختیاری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت : توسعه فناوری اطلاعات در روستاها ضمن افزایش کسب و کارهای اینترنتی باعث رونق اقتصادی وکاهش مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مصاحبه مطبوعاتی که در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد  اظهار کرد  : با اجرا و توسعه زیر ساخت های روستایی ، گامهای مهمی در استفاده از فناوری اطلاعات در روستاها برداشته شده و این فناوری اطلاعات می تواند در رونق بسیاری ازفعالیت ها از جمله کشاورزی ، صنایع دستی ، گردشگری  در روستاها تاثیر مثبتی داشته باشد . وی افزود : توسعه خدمات الکترونیکی باعث تشویق روستائیان به استفاده از این فناوری شده و بسیاری از جوانان اقدام به راه اندازی سایت ها و اپلیکیشن هایی جهت خرید و فروش خدمات و تولیدات موجود در روستا می کنند و بهره گیری از این فناوری باعث رونق اقتصادی و افزایش تمایل حضور جوانان در روستاها خواهد شد . وی تصریح کرد : این اداره کل نیز در جهت رفع این نیازها و دسترسی روستاها به زیر ساخت های ارتباطی تلاش نموده و در سال 146 روستا در سطح استان از اینترنت پرسرعت برخوردار شده اند . وی از اجرای  355 کیلومتر فیبر نوری روستایی خبر داد و تصریح کرد : اجرای این طرح باعث دسترسی به فناوری اطلاعات و توسعه خدمات بانکی در مناطق روستایی شده  و یکی از بسترهای لازم جهت توسعه اقتصادی روستاها مهیا گردیده که استفاده از این فناوری می تواند باعث افزایش اشتغال و کاهش مسافرت های روستائیان به شهرها  شود .

 وی ابراز امیدواری کرد  با توجه به  حضور بنیاد خیریه نوآوران سلامت در استان خدمات متنوعی از جمله چشم‌پزشکی و دندان‌پزشکی از طریق زیر ساخت های ارتباطی از طریق فضای مجازی  ارائه شود و در آینده با توسعه این زیر ساخت های ارتباطی که در چند سال گذشته بسیار قابل توجه است این امر باعث تشویق بسیاری از شرکتها و سازمانها دیگر جهت حضور و ارائه خدمات در روستاها شود.

۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۰۸
تعداد بازدید : ۳۶۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید