پرش به محتوای اصلی

اخبار

در سال 98 تعداد۴۳۰ روستا در چهارمحال و بختیاری تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرارگرفته است

در سال 98 تعداد۴۳۰ روستا در چهارمحال و بختیاری تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرارگرفته است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه در مناطق کمتر برخوردار استان، گفت: با اجرای 130 کیلومتر فیبر نوری روستایی وضعیت پوشش ارتباطی در استان و بویژه در روستاها افزایش چشمگیری داشته است .

.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مصاحبه تلویزیونی با صدا و سیمای استان ضمن تشریح اقدامات انجام شده از سوی این اداره کل در سال 98 ،.اظهار کرد : با همکاری اپراتورهادر استان  430 روستا تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفته و امکان برقراری رومینگ به صورت رایگان بین اپراتورهای همراه نیز فراهم شده است. بلالی ضمن ارائه توضحیات در خصوص آخرین وضعیت واگذاری تلفن ثابت در استان ،  افزود : در سال 98 تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته و بستر مناسب برای توسعه تلفن ثابت مهیاشده که امکان واگذاری خطوط بیشتر نیز فراهم شده کرده است  . وی با اشاره به اهمیت نفوذ تلفن همراه و تامین پوشش ارتباطی   در این استان به توجه به شرایط کوهستانی تصریح کرد : ضریب نفوذ تلفن همراه در استان  36 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و وضعیت پوشش در مناطق روستایی بهبود قابل توجهی داشته است که  در این راستا  تعداد سایت‌ها نیز  از 1271 به 1299 در سال 98 رسیده که  این  موضوع باعث بهبود ارتباط در جاده های استان و تامین پوشش مناطق روستایی شده است . وی همچنین با اشاره به توسعه شبکه فیبر نوری در روستاها خاطر نشان کرد : با اجرای طرح های مختلف توسعه ای در استان این امر باعث  باعث رشد  68 درصدی پوشش ارتباطی در روستا شده  که با توجه به شرایط کوهستانی و صعب العبور بودن و مشکلات موجود در انتقال خطوط فیبر نوری این رشد قابل توجه بوده است . وی در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص آخرین وضعیت ترافیک شبکه وارده و صادره به استان گفت : میزان کل پهنای باند مصرفی استان از 11 به 82 gbps رسیده و پهنای باند ورودی دیتا از 43 به 101 و پهنای باند ورودی شبکه انتقال 120 می‌باشد که نشانگر قابل توجه  افزایش پهنای باند در سال 98 بوده است . وی وضعیت IDI  در استان را در حال رشد دانست و گفت : در سال 98 این شاخص ارتقاء یافته و استان از رتبه 28 به رتبه 18 ارتقاء یافته که شاهد رشد 10 پله ای در این شاخص بوده ایم .

وی از اقدامات دیگر انجام شده به  اجرای 130 کیلومتر پروژه فیبرنوری در سال 98 در70 روستا با جمعیتی بالغ بر 9000 نفر اشاره کردند  و تاکید کرد : این پروژه در استان ادامه داشته و  مقرر شده  225 کیلومتر نیز اضافه شود که با اتمام این پروژه مهم وضعیت پوشش ارتباطی در سطح استان افزایش قابل توجهی خواهد داشت .

 وی یکی از اقدامات انجام شده در سال 98 را  نصب 21 سایت جدید تلفن همراه و ارتقاء 8 سایت عنوان کرد و گفت : هماهنگی لازم جهت نصب و راه اندازی  تعداد  35 سایت جدید  و برنامه ارتقاء تکنولوژی در 51 سایت  روستایی در سال 98 انجام شده  و  با همکاری اپراتورها این اقدام باعث  ارتقای پوشش ارتباطی و تجهیز روستاها به تکنولوژی  4G  می شود .

وی در خصوص آخرین وضعیت پوشش جاده ای استان اظهارکرد :  از 1470 کیلومتر جاده‌های استان تا پایان سال 98 در حال حاضر  1302 کیلومتر دارای پوشش مناسب تلفن همراه قرار گرفته که شاهد افزایش 30 درصدی در پوشش جاده ای در استان هستیم .

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۳۱۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید