پرش به محتوای اصلی

اخبار

توسعه دولت الکترونیک در شرایط شیوع ویروس کرونا درچهارمحال و بختیاری

توسعه دولت الکترونیک در شرایط شیوع ویروس کرونا درچهارمحال و بختیاری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت : با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان ، تحقق دولت الکترونیک و توسعه شبکه اینترنت کشور ضرورت و اهمیت بیشتری داشته و آن را در معرض یک امتحان جدی قرار داده است .

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا تحولات ناگواری را برای زندگی انسان‌ها به همراه داشته و بسیاری از مناسبت اجتماعی و اقتصادی، ارتباطات، کسب‌وکارها، نحوه تحصیل، اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است . وی یکی از مهمترین فرصت‌هایی که ویروس کرونا ایجاد کرده است، توسعه ارتباطات دیجیتالی است که دولت الکترونیک یکی از مهمترین مصادیق آن به شمار می‌رود. دولت الکترونیک به عنوان بستر و فرایند مدیریت بدون کاغذ در حکومت مطرح است، که در بستر آن با حذف مراجعات فیزیکی و حضوری، بسیاری از ارتباطات بین اداره‌ها و مردم از طریق کانال‌های چندرسانه‌ای صورت می‌گیرد.

وی  تصریح کرد : یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت ارتباطات توسعه  دولت الکترونیک بوده و تلاش‌های بسیاری در دولت تدبیر و امید برای تحقق کامل دولت الکترونیک انجام گرفته است، اما هنوز تا تحقق این مهم فاصله وجود دارد و این موضوع می‌طلبد تا عزم ملی و همگانی در کشور شکل گیرد. دولت الکترونیک در شرایط کنونی هر چند با موانع و نقایصی دست و پنجه نرم می‌کند، اما توانسته خدماتی به مردم ارائه دهد و در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا موثر واقع شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری بیان کرد: راه‌اندای سامانه salamat.gov.ir و غربالگری مردم در خصوص ویروس کرونا و همچنین  راه‌اندازی سامانه شاد و تداوم سال تحصیلی در بستر فضای مجازی، دورکاری کارمندان و پرهیز از حضور و تجمع کارمندان در ادارات و نهادها و پیگیری امور مردم از طریق بسترهای اینترنتی جلوه‌هایی از امکانات الکترونیکی است که در شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا بیش از پیش به چشم آمده است.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۵۸
تعداد بازدید : ۴۶۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید