پرش به محتوای اصلی

اخبار

ارتقا خدمات‌رسانی ارتباطات نوین به شهروندان استان چهارمحال و بختیاری

ارتقا خدمات‌رسانی ارتباطات نوین به شهروندان استان چهارمحال و بختیاری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت : به منظور ارتقا خدمات‌رسانی ارتباطات نوین به شهروندان، ۶۰۰ خط تلفن مشترکان تلفن در شهرکرد به شبکه فیبرنوری پیوست.

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات  اظهارکرد : برای اتصال  تعداد600 خط تلفن مشترکان متقاضی در کوه فرهنگیان شهرکرد به شبکه فیبرنوری افزون بر ۶ میلیارد ریال هزینه شده است ، که با توجه به اولویت تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از ۸۰ درصد تجهیزات به کار رفته تولید داخلی است.  به گفته وی، ارتقاء این سیستم نوین موجب کاهش تداخلات ارتباطی، افزایش سرعت اینترنت و کاهش قطعی اینترنت و همچنین افزایش پهنای باند اینترنت شده است. بلالی خاطر نشان کرد : بیش از ۴ هزار و ۶۵۰ کیلومتر فیبرنوری در استان اجرا شده است، که از این میزان ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر بین شهری، ۴۵۰ کیلومتر درون شهری و یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر فیبر نوری روستایی است. مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  چهارمحال و بختیاری، تعداد روستاهای دارای خط تلفن ثابت را ۶۷۰ روستا اعلام کرد و گفت:از این تعداد ۶۶۵ روستا دارای تلفن خانگی هستند و در ۵ روستای دیگر نیز یک مرکز ارتباطی فعال است. وی  از واگذاری یک میلیون و ۲۰۰ هزار خط همراه اول در استان خبر داد و افزود: ضریب نفوذ تلفن همراه در استان ۱۱۸ درصد یکی از بالاترین ضریب‌های نفوذ کشور است.

حسن آقایی مدیر مخابرات منطقه چهارمحال و بختیاری نیز  در این جلسه ضمن ارائه گزارشی ،تعداد شماره تلفن‌های ثابت نصب شده در استان را بیش از ۲۶۰ هزار شماره عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان ۳۰ درصد است، که نسبت به استان‌های هم‌ردیف در وضعیت مطلوب‌تری قرار دارد. وی  از فعالیت ۱۶۸ مرکز ارائه دهنده خدمات دیتا (اینترنت پرسرعت) در استان خبر داد و گفت:در استان  ۶۸ هزار کد ADSL به مشترکین واگذار شده است . وی افزود :  طول جاده‌های زیر پوشش همراه اول در استان را ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر است که در مسیرهای ارتباطی استان در قالب ۴۹۳ سایت خدمات همراه اول ارائه می‌شود.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹
تعداد بازدید : ۳۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید