پرش به محتوای اصلی

اخبار

بهره برداری از طرح های زیر ساختی به ارزش 484 میلیارد ریال در استان چهارمحال و بختیاری

بهره برداری از طرح های زیر ساختی  به ارزش  484 میلیارد ریال در استان چهارمحال و بختیاری
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون 1۹۲۷ میلیارد ریال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان درمصاحبه با خبرگزاری ایرنا در هفته دولت با اشاره به افتتاح طرح های توسعه زیرساخت در این هفته، اظهار داشت: این طرح در کل استان تحت عنوان توسعه شبکه پهنای باند، تلفن همراه و شبکه فیبرنوری روستایی ایجاد شده است که اعتبار آن از محل اعتبارات ملی و بخش خصوصی بوده است. وی تشریح کرد: اواخر سال 1397 اقدامات مناسبی در حوزه توسعه ارتباطات روستایی انجام شد که در قالب این طرح ۳۵۵ کیلومتر فیبرنوری در روستاهای بالای ۲۰ خانوار اجرا می‌شود.  بلالی ادامه داد: این طرح در سه فاز در حال انجام است که فاز نخست آن به طور کامل و فاز دوم بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. وی افزود: با اجرای این طرح  ۱۶۱ روستای استان از خدمات فیبرنوری برخوردار و در طول این مسیر ۳۳ مرکز تلفنی در روستاها به این بستر متصل می‌شوند، همچنین ۴۶ سایت BTS اپراتورها ارتقا داده می‌شود.

بلالی تصریح کرد: توسعه دولت الکترونیک، سلامت الکترونیک و خدمات پولی و بانکی از جمله خدماتی است که در بستر فناوری اطلاعات در اختیار مردم قرار داده شده است. وی افزود: در راستای توسعه خدمات پولی و بانکی ۳۴ روستا در استان انتخاب شده تا با خرید، تجهیز و نصب دستگاه ATM و پشتیبانی پنج ساله آن در روستاها انواع خدمات الکترونیکی را به روستاییان ارائه دهیم. وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در ۲۰ روستای دیگر هم در دستور کار قرار دارد و تا نیمه نخست سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷
تعداد بازدید : ۲۰۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید