پرش به محتوای اصلی

اخبار

توسعه دولت الکترونیک در ۷۳۵ نقطه استان چهارمحال و بختیاری

توسعه دولت الکترونیک  در ۷۳۵ نقطه استان چهارمحال و بختیاری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت: زیرساخت‌های خوبی در حوزه توسعه دولت الکترونیک در این استان انجام شده به طوری که شبکه دولت در ۷۳۵ نقطه این استان برای تبادل اطلاعات و تسریع در انجام خدمات قابل دسترسی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت :با توجه به توسعه دولت الکترونیک در 735 نقطه استان، حدود ۹۰ درصد روستاهای استان به زیرساخت‌های ارتباطی مجهز شده‌اند. وی اظهار کرد : به زودی تمامی دهیاری های روستاهای استان با تامین زیر ساخت ها  به دولت الکترونیک دسترسی می یابند . بلالی با اشاره به اینکه 1600 کیلومتر فیبر نوری روستایی در استان اجرا شده است افزود : تاکنون بیش از 4650 کیلومتر فیبرنوری در استان اجرا شده که از این میزان 2600 کیلومتر بین‌شهری، ۴۵۰ کیلومتر درون‌شهری و 1600 کیلومتر فیبرنوری روستایی بوده است.

بلالی ضمن اشاره به زیرساخت‌های ایجاد شده در روستاها ،در جهت اتصال به شبکه دولت الکترونیک و دسترسی به خدمات الکترونیکی تاکید کرد: از اواخر سال ۹۷ پروژه‌ای تحت عنوان توسعه ارتباطات روستایی (تار) در استان آغاز شده است که در قالب این طرح ۳۵۵ کیلومتر فیبرنوری در روستاهای بالای ۲۰ خانوار اجرا می‌شود شده که  این طرح در سه فاز در حال انجام است که فاز نخست آن به طور کامل اجرا و فاز دوم بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و  با اجرای این طرح ها ۱۶۱ روستای استان از خدمات فیبرنوری برخوردار می‌شوند که در طول این مسیرها نیز ۳۳ مرکز تلفنی به این بستر متصل و ۴۶ سایت BTS اپراتورها ارتقا داده می‌شوند. بلالی به محدودیت‌های این اداره‌کل برای ایجاد امکانات الکترونیکی در روستاهای صعب العبور استان نیز اشاره کرده و تشریح کرد: روستاهایی در استان وجود دارد که دسترسی به راه ارتباطی و شبکه برق ندارند از همین رو اتصال این روستاها به زیرساخت‌های ارتباطی دشوار است.

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۱۴
تعداد بازدید : ۲۲۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید